Kultura   »   Film   »   Bernd Eichinger nie żyje

Film

rss

Bernd Eichinger nie żyje

2011.01.27//  D. Pęgiel
W wieku 61 lat zmarł Bernd Eichinger, niemiecki producent, reżyser i scenarzysta, który stowrzył m.in. Resident Evil, Imię Róży, Pachnidło czy Upadek. Artysta odszedł nagle w Los Angeles, gdzie podczas kolacji z rodziną i przyjaciółmi doznał zawału.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyznała, iż niemieckie kino straciło nie tylko najbardziej znamienitego producenta ostatnich dziesięcioleci, ale też swego najbardziej zagorzałego inicjatora i marzyciela, któremu miliony zawdzięczają poruszające chwile w kinie.

Eichinger przyczynił się do powstania 70 filmów w ciągu ostatnich 30 lat. Jednym z pierwszych jego sukcesów był projekt My, dzieci z dworca Zoo z 1981 roku, oparty na wspomnieniach 15-letniej narkomanki z Berlina Zachodniego Christiane F. Z dużym rozmachem zrealizował takie filmy, jak Niekończąca się opowieść, Imię Róży oraz trylogię Resident-Evil.
Bernd Eichinger
Bernd Eichinger Bernd Eichinger
Bernd Eichinger

Wśród innych dzieł niemieckiego filmowca należy wymienić takie obrazy, jak Dom dusz, Fantastyczna czwórka i Pachnidło: Historia mordercy. Wyprodukowane przez niego Upadek oraz Baader - Meinhof, do których również napisał scenariusze, były nominowane do Oscara.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Bernd Eichinger nie żyje

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale SportDo góry  //  Kultura   »   Film   »   Bernd Eichinger nie żyje