Kultura   »   Książki   »   "Czasem czuły czasem barbarzyńca" - przewodnik po męskości od facetów dla facetów

Książki

rss

"Czasem czuły czasem barbarzyńca" - przewodnik po męskości od facetów dla facetów

2016.12.16//  R. Bednarz
Czy ktoś z nas podróżuje jeszcze w nieznane bez nawigacji? Być może kilku hipsterów ma w schowku mapę samochodową ale tak czy inaczej pomoc mamy w zasięgu ręki. A czy życie każdego faceta nie jest podróżą w nieznane? A o mapę w tym wypadku nie jest łatwo. Sytuacja na szczęście nie jest beznadziejna. Doskonałą pomocą okazuje się być świetną książka Tomasza Kwaśniewskiego i Jacka Masłowskiego “Czasem czuły czasem barbarzyńca” wydana nakładem Wydawnictwa Agora.
To właściwie rozmowa dwóch facetów, którzy szczerze poruszają tematy, które dla nas są po prostu bardzo ważne. Przyjęta w książce konwencja rozmowy to strzał w dzisiątkę - nie ma znużenia, przysłuchujemy się rozmowie kumpli. Niemal w niej uczestniczymy.  “Czasem czuły czasem barbarzyńca” wciąga nas niczym czarna dziura. Panowie walą prosto z mostu i odważnie odsłaniają współczesny obraz mężczyzny. A odnaleźć się w tej roli nie jest łatwo. Bo w naszych czasach nic nie jest już czarno-białe i czas obalić mur stereotypów, który stoi nam na drodze.
"Czasem czuły czasem barbarzyńca" - przewodnik po męskości
"Czasem czuły czasem barbarzyńca" - przewodnik po męskości Tomasz Kwaśniewski i Jacek Masłowski

Tomek Kwaśniewski
(reporter “Dużego Formatu”, autor “Dziennika taty” i “Dziennika ciężarowca) i Jacek Masłowski (psychoterapeuta, coach, założyciel Fundacji Masculinum) odkrywają drogowskazy dzięki którym dużo łatwiej znajdziemy się w tym szalonym labiryncie naszpikowanym szufladkami (laluś, macho, brutal, mamisynek... mówi Wam to coś?) w które łatwo wpaść a dużo trudniej się z nich wydostać.

Panowie szczerze, bez zadęcia ale i całkiem serio rozmawiają na tematy, które nurtują każdego z nas - dojrzewaniu, kobietach naszego życia, ojcu i o tym jak być ojcem. O seksie i miłości. O karierze i zdrowiu. O emocjach, które nami facetami targają czy wreszcie o męskiej przyjaźni.

Tytuł ksiązki “Czasem czuły czasem barbarzyńca” jest właściwie słowem (no dobra zdaniem) kluczem. Określa on doskonale o co w tej układance, na którą składa się “fajny facet” chodzi . To jednak tylko początek. Panowie w swojej książce wykładają karty na stół i pójdę o zakład, że każdy z nas facetów znajdzie w tej talii kilka asów. A może jesteśmy w stanie je przebić? Bo w końcu nie musimy się z nimi w każdej kwestii zgadzać. Jak to między kumplami. Naprawdę warto się przekonać. Polecamy!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
"Czasem czuły czasem barbarzyńca" - przewodnik po męskości od facetów dla facetów
 / 
Komentarze do: "Czasem czuły czasem barbarzyńca"...
Jaco pisze:

Przeglądałem w księgarni i zapowiada się naprawdę dobrze. Muszę mojej Kobiecie dać tipa co bym chętnie widział pod choinką :)

 / 
Komentarze do: "Czasem czuły czasem barbarzyńca"...
Patryk pisze:

Mam posiadam, przeczytałem - świetna książka!

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Kultura   »   Książki   »   "Czasem czuły czasem barbarzyńca" - przewodnik po męskości od facetów dla facetów