Kultura   »   Film   »   "Elita zabójców" zawitała do naszych kin. Ci faceci nie żartują!

Film

rss

"Elita zabójców" zawitała do naszych kin. Ci faceci nie żartują!

2011.10.07//  P. Potocki
Szukacie w kinie mocnych wrażeń i dobrego męskiego kina? Polecamy Wam zatem film, który ma dzisiaj swoją premierę na dużym ekranie. To "Elita zabójców' - oparta na faktach, nowa produkcja przygodowo-szpiegowska, która zagląda za kurtynę działań osławionej jednostki militarnej SAS (Special Air Service).
Elita zabójców w kinach Jason Statham
Elita zabójców w kinach Robert De Niro
Clive Owen

Głównym bohaterem filmu jest Danny (Jason Statham), jeden z najlepiej wyszkolonych agentów specjalnych świata, który po ciężkiej misji w Meksyku postanawia zamienić życie zawodowego mordercy na spokojną egzystencję emerytowanego agenta. Nie jest jednak tak łatwo uciec z tego świata.
Danny zostaje zmuszony do opuszczenia swojej kryjówki w australijskim buszu, by uratować byłego partnera i wieloletniego mentora Huntera (Robert De Niro). Nie zdaje sobie sprawy, iż podejmując się niemożliwej akcji ratunkowej, staje się częścią makiawelicznego planu obmyślonego przez ludzi, którzy zawsze pozostają w cieniu.
Elita zabójców w kinach
Elita zabójców w kinach
Elita zabójców w kinach

Wywabiony z rancza, na którym miał rozpocząć nowe życie, Danny zbiera swoją dawną ekipę: cwanego twardziela Daviesa (Dominic Purcell) i amerykańskiego maniaka Meiera (Aden Young). Aby uratować Huntera, muszą zlikwidować byłych żołnierzy SAS, obecnie tworzących wrogą komórkę zamachowców działających na zlecenie kogoś wysoko postawionego.
Elita zabójców w kinach
Elita zabójców w kinach
Elita zabójców w kinach

Na ich czele stoi Spike (Clive Owen), a stawką, jak się okazuje, jest także uratowanie świata przed kryzysem. Zapierająca dech w piersiach akcja filmu rozgrywa się na obszarze całego globu: od Meksyku po Australię, od Paryża i Londynu po Oman i Walię. Film został oparty na kontrowersyjnej książce „Elita zabójców” („The Feather Men”) Ranulpha Fiennesa.
Elita zabójców w kinach
Elita zabójców w kinach
Elita zabójców w kinach

Fiennes opisał na kartach „Elita zabójców” wiele makabrycznych aspektów interwencji Wielkiej Brytanii w sułtanacie Omanu, włączając w to polityczne skandale oraz istotne działania profesjonalnych zamachowców. Dość dokładnie scharakteryzował również istnienie sekretnej organizacji byłych oficerów SAS, których obowiązkiem było dopuścić się wszelkich możliwych zbrodni, by bronić aktywnych i przeszłych agentów słynnej jednostki.

Elita zabójców w kinach
"Elita zabójców" to nie kino familijne. Tutaj sprawy załatwia się w sposób ostateczny a na porachunkach bohaterów filmu najlepsze interesy robią zakłady pogrzebowe. Szukacie wrażeń? Dobrze trafiliście!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planu

Źródło: Monolith


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
"Elita zabójców" zawitała do naszych kin. Ci faceci nie żartują!

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Kultura   »   Film   »   "Elita zabójców" zawitała do naszych kin. Ci faceci nie żartują!