Kultura   »   Książki   »   Gabriel García Márquez nie żyje

Książki

rss

Gabriel García Márquez nie żyje

2014.04.18//  D. Jędrzejewska
Gabriel García Márquez, kolumbijski pisarz, laureat nagrody Nobla i jeden z najważniejszych przedstawicieli literatury współczesnej, zmarł w wieku 87 lat. Pod koniec marca słynny twórca od lat mieszkający w Meksyku, trafił do szpitala z odwonieniem oraz infekcją dróg moczowych i płuc. Rodzina wówczas prosiła, by nie ujawniać szczegółów jego zdrowia. W dniu wczorajszym świat obiegła jednak tragiczna wiadomość. Informację o śmierci Marqueza podała na Twitterze Fernanda Familiar, rzecznik rodziny Garcia Marquez. "Zmarł Gabriel Garcia Marquez. Mercedes i jej synowie, Rodrigo i Gonzalo, upoważnili mnie do podania tej informacji. To bardzo smutne" - napisała.
Gabriel García Márquez nie żyje
Gabriel García Márquez nie żyje
Gabriel García Márquez nie żyje

Gabriel García Márquez był jednym z najważniejszych przedstawicieli realizmu magicznego. Nobla otrzymał w 1982 roku za "powieści i opowiadania, w których fantazja i realizm łączą się w złożony świat poezji, odzwierciedlającej życie i konflikty całego kontynentu". Wśród jego najsłynniejszych i najpiękniejszych utworów można wymienić: "Sto lat samotności", "Miłość w czasach zarazy" czy "Rzecz o mych smutnych dziwkach". Dwie ostatnie doczekały się kinowych ekranizacji.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Gabriel García Márquez nie żyje

Facebook

Aktorki    Aktorzy    Film    Horror    Kino akcji    Komedia    Koncerty    Książki    Muzyka    Piosenkarki    Premiera    Rihanna    Sci-Fi    Serial    Teledyski    Thriller    Trailer    Wokalistka    Zapowiedzi    Zwiastun   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Kultura   »   Książki   »   Gabriel García Márquez nie żyje