Kultura   »   Książki   »   Gregory Funaro, "Palownik" - premiera książki i konkurs dla Czytelników Banzaj.pl

Książki

rss

Gregory Funaro, "Palownik" - premiera książki i konkurs dla Czytelników Banzaj.pl

2013.05.10//  D. Jędrzejewska
Jeżeli jesteście fanami kryminalnych zagadek i fascynuje Was tajemnica tego, co skrywa umysł psychopatycznego mordercy - książki Gregory’ego Funaro powinny przypaść Wam do gustu. Wydawnictwo Prószyński i S-ka pod patronatem Portalu Banzaj.pl właśnie wypuściło na rynek powieść pt. "Palownik" autorstwa tegoż pisarza. To jego druga książka wydana w Polsce po przejmującym "Rzeźbiarzu". Jej temat ponownie jest brutalny i zdolny, by przerażać. Agent specjalny FBI, Sam Markham, tym razem zajmie się sprawą tytułowego mordercy, który swoje ofiary nabija na pal, pozostawiając na ich ciałach hieroglify głoszące w różnych językach enigmatyczne „wróciłem”.

Fabuła zarysowana przez Funaro zabierze czytelników w fascynującą wycieczkę po chorej psychice seryjnego zabójcy, który w swoich zbrodniach kieruje się poczuciem potwornej misji. Jakiej? By to rozwikłać, Marhkam będzie zmuszony wykroczyć daleko poza standardowe metody śledztwa, a zagłębić się w labirynty kontekstów historycznych, astronomicznych i starożytnych wierzeń. Jan Gołębiowski, zawodowy profiler i psycholog kryminalny w ten oto sposób rekomenduję „Palownika”: Główny bohater – Sam Markham – fachowo i w typowy dla podejścia FBI sposób analizuje dane wiktymologiczne, modus operandi sprawcy, a zwłaszcza jego zachowania „podpisowe”. Czytając dokładne opisy zbrodni Palownika, pomyślałem: „No tak, zorganizowany typ seryjnego zabójcy o cechach wizjonera”. Uśmiechnąłem się z satysfakcją, gdy kilkadziesiąt stron dalej Sam Markham stwierdził dokładnie to samo.

Chcecie poczuć autentyczny dreszcz emocji? Mamy do rozdania 4 egzemplarze "Palownika”. Aby otrzymać jeden z nich, wystarczy przesłać maila na adres konkurs@banzaj.pl. Wśród wszystkich nadesłanych wiadomości wylosujemy czterech nagrodzonych szczęściarzy, którzy będą mieli okazję przerazić się przy tej książce. Na maile czekamy do 13 maja.
Gregory Funaro, "Palownik" - premiera książki i konkurs dla Czytelników Banzaj.pl
Gregory Funaro, "Palownik" - premiera książki i konkurs dla Czytelników Banzaj.pl Gregory Funaro - autor "Palownika"
Gregory Funaro, "Palownik" - premiera książki i konkurs dla Czytelników Banzaj.pl

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Gregory Funaro, "Palownik" - premiera książki i konkurs dla Czytelników Banzaj.pl

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Kultura   »   Książki   »   Gregory Funaro, "Palownik" - premiera książki i konkurs dla Czytelników Banzaj.pl