Kultura   »   Książki   »   Grzegorz Tulisow, "Zapiski niepamięci" - męska literatura i konkurs dla Czytelników Banzaj.pl

Książki

rss

Grzegorz Tulisow, "Zapiski niepamięci" - męska literatura i konkurs dla Czytelników Banzaj.pl

2014.12.17//  D. Jędrzejewska
„Zapiski niepamięci”, które trafiły do sprzedaży pod szyldem wydawnictwa Rozpisani.pl to powieść niezwykła. Jej autorem jest debiutant, Grzegorz Tulisow, który uratował posiadający bogatą historię jacht. Łódź o nazwie Solaris (na cześć Stanisława Lema) nie miała zbyt wiele szczęścia - w trakcie burzliwych wojaży straciła maszt, pływała bez przerwy długie lata, aż rozbiła się o skały. Przez chwilę trafiła w dobre ręce i opłynęła Spitsbergen. Potem jednak utknęła w Brazylii, aż w końcu sprowadzono ją do Polski, gdzie zatonęła przy kei. Drugie życie dał jej autor "Zapisków niepamięci", Grzegorz Tulisow.
Grzegorz Tulisow, "Zapiski niepamięci" - konkurs dla Czytelników Banzaj.pl
Grzegorz Tulisow, "Zapiski niepamięci" - konkurs dla Czytelników Banzaj.pl
Grzegorz Tulisow, "Zapiski niepamięci" - konkurs dla Czytelników Banzaj.pl

Pierwszy rejs był dla niego ucieczką. Jego książka to zapis wspomnień nie tylko z podróży do Afryki, a potem do Ameryki, ale też opowieść o innych, fascynujących wydarzeniach np. o pradziadku, który udusił cara. Albo o gospodarstwie w Łańsku, którym przez kilka lat zarządzał. Tulisow wraca do młodości, przyjaciół i kobiet, które choć kochał z wzajemnością, nie rozumiały jego potrzeby posiadania własnej łodzi. „Zapiski niepamięci” to zatem piękna historia o marzeniach, drodze do celu i smutnej pustce, która jej towarzyszy.


Jeśli chcecie wybrać się w fascynującą, literacką podróż (także) w głąb siebie, zapraszamy do udziału w konkursie. Mamy do rozdania trzy egzemplarze książki Grzegorza Tulisowa. Aby zdobyć jeden z nich, wystarczy przesłać maila na adres konkurs@banzaj.pl z dopiskiem "zapiski niepamięci". Wśród wszystkich nadesłanych wiadomości wylosujemy trzech nagrodzonych szczęśliwców. Na Wasze maile czekamy do 22-go grudnia (poniedziałek).
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Grzegorz Tulisow, "Zapiski niepamięci" - męska literatura i konkurs dla Czytelników Banzaj.pl

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...


Do góry  //  Kultura   »   Książki   »   Grzegorz Tulisow, "Zapiski niepamięci" - męska literatura i konkurs dla Czytelników Banzaj.pl