Kultura   »   Muzyka   »   Guetta, Buuren, Tiesto - najlepsi DJ-e, miliony słuchaczy

Muzyka

rss

Guetta, Buuren, Tiesto - najlepsi DJ-e, miliony słuchaczy

2011.12.11//  D. Jędrzejewska
Całkiem niedawno, bo w październiku tego roku, prestiżowy DJ Magazin po raz kolejny ogłosił wyniki plebiscytu na najlepszego DJ’a na świecie. Jak zwykle w głosowaniu wzięło udział kilka tysięcy słuchaczy – zwyciężył David Guetta, wyprzedzając tym samym Armina van Buurena, który aż cztery lata z rzędu zajmował szczytową pozycję w rankingu. W tym roku ustąpił, spadając na drugie miejsce podium. Na trzecim miejscu po raz kolejny uplasował się holenderski DJ Tiesto. To właśnie oni najlepiej operują muzycznymi kontrastami, rozpalając rozentuzjazmowanych klubowiczów i zagrzewając ich do rytmicznego tańca. W czym tkwi ich sukces?
David Guetta
Guetta, Buuren, Tiesto ? najlepsi DJ-e, miliony słuchaczy
Guetta, Buuren, Tiesto ? najlepsi DJ-e, miliony słuchaczy
Guetta, Buuren, Tiesto ? najlepsi DJ-e, miliony słuchaczy

Jest francuskim DJ-em o marokańsko-żydowskich korzeniach. Już jako młody chłopak wiedział, co chce robić w życiu. Pierwsze muzyczne imprezy zaczął organizować w wieku lat 13… w piwnicy swojego domu. Z takim wyczuciem i talentem nie był jednak skazany na niszowy odbiór. Już jako siedemnastolatkowi udało mu się zadebiutować w roli didżeja w nocnych klubach Paryża. Potem przez pewien czas pełnił rolę prezentera w rozgłośni Radio Nova.
Przełomowy moment w karierze przyszedł w roku 1994, kiedy to
Guetta spotkał koncertującego po Europie amerykańskiego gwiazdora muzyki house – Roberta Owensa. Ten, usłyszawszy demo piosenki Davida, postanowił zaśpiewać do niej wokale. W ten sposób powstał hit "Up & Away", nazywany również pionierskim kawałkiem we francuskiej muzyce housowej. Światowy sukces przyszedł jednak dużo później, bo w 2002 roku wraz z pierwszym albumem „Just a Little More Love”.
Kolejny natomiast, „Guetta Blaster”, wprowadził didżeja do światowej czołówki. Właśnie z tej płyty pochodzi taneczny przebój "The World Is Mine" i to właśnie wraz z nim kariera Guetty rozpędziła się na dobre. Od 2009 roku didżej wydaje jeden album rocznie. Ostatni, „Nothing But The Beat” umiejscowił go na pierwszym miejscu rankingu DJ-ów. Usłyszymy tu między innymi Snoop Dogga, Nicki Minaj i Akona.
Armin van Buuren
Guetta, Buuren, Tiesto ? najlepsi DJ-e, miliony słuchaczy
Guetta, Buuren, Tiesto ? najlepsi DJ-e, miliony słuchaczy
Guetta, Buuren, Tiesto ? najlepsi DJ-e, miliony słuchaczy

Armin to jeden z najbardziej rozpoznawalnych didżejów na świecie. Pochodzi z Holandii. Od najmłodszych lat wykazywał nieprzeciętne zainteresowanie muzyką, jako 10-latek nagrywał kasety dla kolegów, tworzył miksy na wygranym przez mamę komputerze, namiętnie słuchał radia, jego idolami byli Jean Michel Jarre i Klaus Schulze. Wybór ścieżki zawodowej nie był jednak w jego przypadku tak jasny, jak to miało miejsce u Davida Guetty. Armin skończył studia prawnicze i nawet otrzymał dobrą propozycję pracy, na szczęście „nałóg muzyczny” był silniejszy.
Pierwszymi utworami jakie skomponował były m.in. "Touch Me" i "Communication”. Niedługo po ich stworzeniu, wraz z wytwórnią Cyber Records, wydał przebój "Blue Fear, 2 lata później wydany jako singel. Sukces nagrania był duży. Armin aktywnie działał i pracował na swoją pozycję, jeszcze przed stworzeniem pierwszej płyty.
Na początek założył własną wytwórnię Armind, potem zajął się organizacją imprez, promujących wschodzące gwiazdy muzyki elektronicznej, aż w końcu nawiązał współpracę z Ferry Corstenem i Tiesto. W 2003 roku wydał swój debiutancki album „76” i ustanowił światowy rekord w zagraniu najdłuższego seta (12 godzin i 30 minut). Albumów powstało jeszcze trzy, ostatni w 2010 pt. „Mirage”. Latem tego roku Arminowi urodziła się córeczka.
Tiesto
Guetta, Buuren, Tiesto ? najlepsi DJ-e, miliony słuchaczy
Guetta, Buuren, Tiesto ? najlepsi DJ-e, miliony słuchaczy
Guetta, Buuren, Tiesto ? najlepsi DJ-e, miliony słuchaczy

Zanim Armin zaczął zwyciężać w DJ Mag top 100, pierwsze miejsce na podium zdobywali Paul van Dyk (2005,2006), a wcześniej Tiesto (2002, 2003, 2004). Tiesto (Tijs Michiel Verwest) pochodzi z Holandii. Podobnie jak didżeje z najwyższych pozycji tego rankingu, fachem tym zainteresował się dość wcześnie, bo w wieku 12 lat. Szybko też podjął współpracę z holenderskimi klubami. Wydawać swoją muzykę zaczął natomiast jako 25-latek. Zanim stworzył debiutancką płytę, miał już rzeszę fanów i szereg świetnych koncertów na koncie. Ogromny sukces przyszedł w 2000 roku, kiedy jego remiks nagrania "The Silence" Delerium znalazł się na szczytach zestawień muzycznych w Stanach Zjednoczonych.
W 2001 roku zadebiutował albumem "In My Memory", na którym znalazło się wiele spektakularnych hitów. Tiesto zawsze też był otwarty na współpracę z innymi sławami. Wśród nich znaleźli się: Madonna, Faithless, Justin Timberlake, Nelly Furtado czy Timbaland. Jego żywiołem są jednak gigantyczne koncerty dla wielotysięcznych tłumów, zawsze przyjmowane entuzjastycznymi owacjami. Jednym z najbardziej pamiętnych był ten na Otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Atenach.
Tiesto tworzy również muzykę do reklam dla takich gigantów jak na przykład Coca-Cola czy do gier komputerowych na PlayStation. Trudno jednak w kilku zdaniach opisać zasługi muzyczne tego legendarnego didżeja. Ich podsumowaniem niech będzie fakt, że ma on swoją własną woskową podobiznę umieszczoną w amsterdamskim oddziale muzeum Madame Tussauds.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Guetta, Buuren, Tiesto - najlepsi DJ-e, miliony słuchaczy

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...


Do góry  //  Kultura   »   Muzyka   »   Guetta, Buuren, Tiesto - najlepsi DJ-e, miliony słuchaczy