Kultura   »   Film   »   "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" - John Williams o pracy nad muzyką do filmu

Film

rss

"Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" - John Williams o pracy nad muzyką do filmu

2015.05.26//  D. Jędrzejewska
Wielu fanów "Gwiezdnych Wojen" i kina science-fiction ucieszyło się, gdy po sieci rozeszła się wieść, że to nikt inny, tylko John Williams skomponuje muzykę do najnowszej odsłony filmu. Teraz wybitny kompozytor zdradził kilka szczegółów o pracy nad muzyką do tak gorąco oczekiwanego filmu. Podchodzę do tego jak do swego rodzaju kontynuacji pewnych wcześniejszych pomysłów. Dobrą metaforą jest tu według mnie dodawanie akapitów do listu, który piszę się przez lata. To zupełnie nowy film, nowa historia i postacie, których nie znam – podejście musi być więc unikalne, muzyka musi mieć swoją własną tożsamość. To właśnie staram się tutaj robić, ale tak jak wspomniałem, jest to przedłużenie czegoś co wciąż się rozwija, jak kontynuowanie pisania listu, zamiast zaczyniania go od nowa.- opowiada muzyk.
?Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy? ? John Williams o pracy nad muzyką do filmu
?Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy? ? John Williams o pracy nad muzyką do filmu
?Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy? ? John Williams o pracy nad muzyką do filmu

Dodaje też: Gdy spotykałem się z Georgem ustalaliśmy miejsca w filmie, gdzie rozbrzmiewałaby muzyka i w gruncie rzeczy zawsze we wszystkim się zgadzaliśmy. Zawsze dawał mi mnóstwo swobody. J.J. robi dokładnie to samo. Mieliśmy kilka wstępnych spotkań, zagrałem mu coś na fortepianie, a jemu się podobało. Jego ostatnią instrukcją w moim kierunku było: „Po prostu rób swoje”. To daje mi sporo artystycznej wolności.
J.J. to w ogóle wspaniały człowiek. Obserwowałem go podczas wielu spotkań z ogromną rzeszą ludzi i robił na mnie świetne wrażenie. Był zawsze ciepły i otwarty. Ma przed sobą wspaniałą przyszłość. Williams ma na koncie 5 Oscarów na 49 nominacji, czy szykuje się kolejny?
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
"Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" - John Williams o pracy nad muzyką do filmu

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale SportDo góry  //  Kultura   »   Film   »   "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy" - John Williams o pracy nad muzyką do filmu