Kultura   »   Film   »   Jakie szanse na Oscara ma "Boże Ciało"?

Film

rss

Jakie szanse na Oscara ma "Boże Ciało"?

2020.01.28//  P. Potocki

Mówią, że „13” jest pechowa, ale nie może tego powiedzieć Jan Komasa wraz ze swoją ekipą. Bo właśnie w poniedziałek, 13 stycznia zespół odpowiedzialny za dzieło pt. „Boże Ciało” dowiedział się o nominacji do Oscara za Najlepszy film międzynarodowy. A nie musimy wspominać, że te nagrody są najbardziej prestiżowe wśród wszystkich statuetek jakie można dostać za film? Zastanówmy się jednak jakie szanse ma nasz reprezentant na Oscarach.

Klasowi rywale
Aby zacząć rozprawiać nad szansami „Bożego Ciała” wypadałoby poznać jego rywali w drodze po statuetkę. Film Jana Komasy stanie w szranki z takimi dziełami jak „Kraina Miodu” z Macedonii Północnej, „Ból i blask” z Hiszpanii, „Nędznicy” z Francji i „Parasite” z Korei Południowej. Największym faworytem jest ostatni z wymienionych. Koreańska produkcja już zgarnęła m.in. Złotę Palmę, Critics’ Choice i przede wszystkim Złoty Glob. Nie dziwne, że bukmacherzy stawiają ten film jako głównego faworyta do zgarnięcia Oscara. Legalny polski bukmacher BETFAN wygraną „Parasite” wycenił na kurs 1.02 i to dużo mówi o szansach tego dzieła.
Jako drugiego do wyścigu po Oscara wymienia się film Pedro Almodovara „Ból i blask”. Hiszpański reżyser wykorzystał wszystko co ma najlepsze w swoim arsenale począwszy od aktorów (Antonio Banderas, Penelope Cruz), kończąc na oryginalnym prowadzeniu narracji. Almodovar po raz kolejny udowodnił klasę i ugruntował swoją markę. Pozostali rywale „Bożego Ciała” nie zebrali aż tak pozytywnych recenzji jak hiszpańskie i koreańskie produkcje, aczkolwiek też nie można ich deprecjonować. „Nędznicy” i „Kraina Miodu” nie bez powodu dostały nominacje.

Małe szanse

Czy możemy liczyć na to, że Oscar trafi do Polaków już 9 lutego podczas 92. edycji tej prestiżowej gali? Raczej nie. Bukmacherzy są zgodni i umieszczają „Boże Ciało” na szarym końcu w każdych zestawieniach. Legalny polski bukmacher BETFAN wycenia szanse Polaków na kurs równy 21. Chcielibyśmy Wam poradzić, żebyście na to zagrali, ale sumienie nam na to nie pozwala. Z drugiej strony chcielibyśmy się mylić. W końcu nominacja do Oscara nie zdarza się zbyt często w naszej rodzimej kinematografii, więc „Boże Ciało” już odniosło spory sukces. Kto wie, może za nim pójdą dalsze działania, które pozwolą nam, Polakom, częściej bywać na tak prestiżowych imprezach, jak rozdanie Oscarów?

Jeżeli jeszcze nie oglądaliście tego filmu, to zachęcamy Was do tego. Bez wątpienia jest to on jednym z najlepszych dzieł jakie powstało nad Wisłą w ostatnich latach. Na szczególną uwagę zasługuje odtwórca głównej roli, Bartosz Bielenia. Nie bez powodu wymienia się go jednym tchem obok Jana Komasy, kiedy mówi się o „Bożym Ciele”.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jakie szanse na Oscara ma "Boże Ciało"?
 / 
Komentarze do: Jakie szanse na Oscara ma "Boże Ciało"?
Freddy pisze:

Komasa to jeden z najlepszych reżyserów młodego pokolenia w Polsce. Trzymam kciuki choć oczywiście ma bardzo małe szanse na wygraną. Ale już sama nominacja jest dużą nobilitacją i zwróci uwagę na film.

 / 
Komentarze do: Jakie szanse na Oscara ma "Boże Ciało"?
Huj z Oskarem pisze:

Corpus Cristi nie ma zadnych szans na oskara, to żydowska nagroda tylko dla zydow aby promować ich kariery!

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Lifestyle

W dziale High-TechDo góry  //  Kultura   »   Film   »   Jakie szanse na Oscara ma "Boże Ciało"?