Kultura   »   Aktualności   »   John Singleton chce 20 mln USD odszkodowania od wytwórni Paramount Pictures

Aktualności

rss

John Singleton chce 20 mln USD odszkodowania od wytwórni Paramount Pictures

2011.10.23//  D. Pęgiel
Amerykański producent i reżyser John Singleton pozwał wytwórnie Paramount Pictures i MTV Films za niewywiazanie się z ustaleń zwiazanych z filmem "Hustle & Flow". Producent tego obrazu zażądał 20 milionów dolarów odszkodowania.
W swoim pozwie Singleton przyznaje, że przystał na to, by Paramount zajęła się dystrybucją filmu w zamian za opłatę dziewięciu milinów dolarów - obraz zarobił w USA 22 miliony dolarów. Ponadto wytwórnia miała zobowiązać się do wyłożenia środków i dystrybucji dwóch innych filmów producenta. Miały one nie kosztować więcej niż 3,5 miliona dolarów każdy.
John Singleton
John Singleton John Singleton
John Singleton

Zdaniem Singleton wytwórnia zrobiła wszystko, by jego firma Crunk Pictures nie były w stanie wypełnić warunków umowy, które odnosiły się do dwóch kolejnych obrazów. - Kiedy Crunk próbowało zrealizować dwa filmy z Paramountem, Paramount zaczął przedstawiać wymyślone przez siebie, nieistniejące warunki, które uniemożliwiły Singletonowi nakręcenie tych obrazów - stwierdzono w pozwie.
Tymczasem rzecznik Paramountu oznajmił, że wytwórnia nie zrobiła z producentem kolejnych projektów, gdyż ten wolał poświęcić sie reżyserii thrillera "Porwanie".
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planu

Źródło: stopklatka.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
John Singleton chce 20 mln USD odszkodowania od wytwórni Paramount Pictures

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Kultura   »   Aktualności   »   John Singleton chce 20 mln USD odszkodowania od wytwórni Paramount Pictures