Kultura   »   Kabarety   »   Kabaret Limo - najlepsze skecze

Kabarety

rss

Kabaret Limo - najlepsze skecze

2013.12.09//  D. Jędrzejewska
Kabaret Limo – trójka facetów i jedna kobieta, potrafią skutecznie rozśmieszać. Są bezkompromisowi, bawią i prowokują, mają też wdzięk. Skąd ta nazwa? To ślad po pierwszym programie grupy pt. „Limoniada”, jeszcze nie do końca „wyrobionym” i udanym. Na jego początku do mikrofonu podchodził Abelard Giza i pytał publikę: „Dlaczego Limo?”, po czym ściągał założone na nos ciemne okulary. Pod jego okiem widać było pokaźnego siniaka. Giza odpowiadał: "Ot, tak nam coś strzeliło do głowy". Nazwa się zachowała – wszak jest krótka i łatwo zapamiętywalna. Dzisiaj wielu fanów kabaretu reaguje na nią entuzjastycznie.
Kabaret Limo - skecz Hitler, zmiana nazwiska:
Historia grupy rozpoczyna się jeszcze w liceum, konkretnie w IX LO w Gdańsku. Przyjęci na szkolnej scenie dość ciepło, pierwsi członkowie Limo, postanowili stworzyć swój pierwszy program. Udało im się to w ciągu miesiąca. Wówczas historyczny skład kabaretu tworzyli: wspomniany Giza, Marcin Kulwikowski, Krystian Kułaga i Kocbi. Pierwszy sukces przyszedł w 1999 roku na Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretuff Studenckich "Wyjście z Cienia" – członkowie Limo otrzymali wtedy nagrodę publiczności.
Kabaret Limo ? najlepsze skecze
Kabaret Limo ? najlepsze skecze
Kabaret Limo ? najlepsze skecze

O tamtej pory rozpoczęła się ich kabaretowa przygoda, jeździli po festiwalach jednak z różnym skutkiem. Do grupy wkrótce dołączyła 16-letnia Ewa Błachnio, młoda, ale bardzo utalentowana. Rok 2000 nie przyniósł kabaretowi Limo żadnych sukcesów, a raczej gorzką krytykę, jednak rok 2001 dał jasne światełko w tunelu. Grupa nareszcie dostała się na Pakę (czyli słynny Przegląd Kabaretów Amatorskich), a tam zgarnęła (wraz z kabaretem Dno) pierwsze miejsce. Nie mogło być lepiej. Wtedy do grupy dołączył również Szymon Jachimek.
Kabaret Limo - skecz Leksykon polskiego dziennikarstwa:
Kabaret jeździł po całej Polsce długie lata, zbierając różne recenzje, raz wygrywając, raz wracając z festiwali z opuszczonymi głowami. Przełomowym momentem w jego historii było przetasowanie w składzie - Abelard zszedł ze sceny i usiadł na foteliku reżysera, jego zaś miejsce zajął Wojtek Tremiszewski. Wtedy Limo zrealizowali swój najkrótszy, ale jednocześnie najlepszy program, co zresztą potwierdziły wyróżnienia - I Nagroda na Pace’06 i Grand Prix na Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry w tym samym roku.
Kabaret Limo - skecz Mecz w TV Trwam:
Program „Miasteczko” okazał się wielkim hitem i dodał kabaretowi pewności siebie. Potem przyszedł czas na „Dzielnię”, program, w którym prócz dowcipów z osiedlowego dresiarstwa, mogliśmy zobaczyć żarty z polityki czy… z aniołami w rolach głównych.
Kabaret Limo - skecz Reniferu i dres:
Dzisiaj do najważniejszych tytułów Kabaretu Limo należą: Dziecko chodzi mi po głowie, Kobieta idealna, Bileciki do kontroli, Leksykon polskiego dziennikarstwa, Lubię kiedy pada deszcz, Mecz w TV TRWAM, Mojżesz – kozak w sandałach, Chamski ochroniarz, Na pustyni, Niemcy, Spotkanie z aniołem, Poseł latam, Piłkarze, Reniferu i Dres, Sport to zdrowie, Telefon papieża, Na gorącym uczynku.
Kabaret Limo - skecz KRRiT:
Grupie zdarzyły się również kontrowersyjne występy. W marcu tego roku w programie „Tylko dla dorosłych” na TVP 2 Abelard Giza żartował m.in. z papieża oraz osób starszych i wierzących. Po emisji programu do KKRiT wpłynęło kilkanaście zażaleń, w tym jedno od posłów - przedstawicieli parlamentarnego zespołu ds. przeciwdziałania ateizacji Polski. Władze TVP2 były zmuszone przeprosić za obrazę uczuć religijnych.
Kabaret Limo - skecz Spotkanie z aniołem:
W skeczu, który tak oburzył publikę, członek kabaretu Limo mówił między innymi: "To, co teraz się dzieje na scenie księżowskiej, z papieżem, pokazuje, że papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję... Ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka... NIE! Papież?! No tak. Normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły?! Nie, to jest zwykły facet". Następnie pojawiły się żarty z osób starszych i wierzących.
Kabaret Limo - skecz Poseł Latam:
Po całym zajściu Giza żartował w ten sposób: „Co by było, gdyby nasi fanatycy religijni byli tacy hardcore'owi? Zobaczcie, średnia wieku polskiego fanatyka to jest.. ja wiem... 90. Im już tak dużo nie zostało do końca, więc nie mają dużo do stracenia. Oni są nawet już gotowi, mają beret, płaszcz... Nie wiem, czy zauważyliście - im starsza kobieta, tym dłuższy płaszcz. To ma coś wspólnego chyba z długością piersi. Więc jest tak: beret, płaszcz i taki wózek bojowy na warzywa, no nie?”. Dzisiaj kabaret Limo wciąż wydaje się świeży i młody, jest też doceniony i staje u boku najpopularniejszych kabaretowych gwiazd.
Kabaret Limo - skrecz Mojżesz: Kozak w sandałach:
Kabaret Limo - skecz Kobieta idealna:
Kabaret Limo - skecz Na gorącym uczynku:
Kabaret Limo - skecz W szatni - prawda o polskiej kadrze piłkarskiej:
Kabaret Limo - skecz Zabawna Gra w Pytania:
Kabaret Limo - skecz Chamski ochroniarz:
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kabaret Limo - najlepsze skecze

Facebook

Aktorki    Aktorzy    Film    Horror    Kino akcji    Komedia    Koncerty    Książki    Muzyka    Piosenkarki    Premiera    Rihanna    Sci-Fi    Serial    Teledyski    Thriller    Trailer    Wokalistka    Zapowiedzi    Zwiastun   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

  • Wybór materaca nigdy nie powinien być kwestią przypadku. Nowoczesne produkty pozwalają poprawić...

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  Kultura   »   Kabarety   »   Kabaret Limo - najlepsze skecze