Kultura   »   Książki   »   Książki idealne na wakacje

Książki

rss

Książki idealne na wakacje

2013.08.02//  D. Jędrzejewska
Dobrnęliśmy do półmetku wakacji. Już za miesiąc będziemy przygotowywali się na jesień, zaczną się też powoli pojawiać pierwsze myśli o zimie. Radzimy korzystać z uroków słonecznych dni, zanim będzie za późno i zostaną tylko wyrzuty sumienia, że przespaliśmy ten najprzyjemniejszy czas w roku. Na czas kąpieli słonecznych, podróży, ciepłych wieczorów czy chwil relaksu pod chmurką, polecamy dobre lektury – idealne akurat na wakacje.
Joyland, Stephen King
Książki idealne na wakacje
Książki idealne na wakacje
Książki idealne na wakacje

„Joyland” to najnowsza książka Stephena Kinga. Do tego jej akcja rozgrywa się w jak najbardziej wakacyjnej atmosferze. Bohaterem jest tu chłopak ze złamanym sercem, który zatrudnia się w letnim sezonie jako pomocnik w lunaparku. Wydarzenia, które się tu rozegrają, zmienią go na zawsze. Duchy, morderstwo, umierające dziecko i mroczna prawda o życiu – wszystko to, czeka na naszego młodego bohatera w kolorowym, ogromnym parku rozrywki. Recenzenci piszą, że „Joyland” to wielki powrót Kinga do stylu sprzed lat.
Przygoda z owcą, Haruki Murakami
Książki idealne na wakacje
Książki idealne na wakacje
Książki idealne na wakacje

Wczesna powieść Murakamiego to gwarancja niezwykłej, niezobowiązującej dla czytelnika, ale piekielnie ciekawej przygody. Bohaterem jest tu bezimienny Japończyk, całkiem zwyczajny wyrobnik jednej z agencji reklamowych. Kiedy zostawia go żona, pod wpływem impulsu wyrusza w podróż. Jego towarzyszką będzie dziewczyna o pięknych i niezwykłych uszach, jego celem natomiast -odnalezienie owcy z pocztówki ze znamieniem czarnej gwiazdy. Poczucie humoru, absurd, intryga, zagadka, prosty język i masa dobrych pomysłów – tym wszystkim charakteryzuje się bardzo „wakacyjna” książka Harukiego Murakamiego.
Ukojenie, Ian McEwan
Książki idealne na wakacje
Książki idealne na wakacje
Książki idealne na wakacje

Zarys fabuły drugiej w dorobku powieści Iana McEwana tylko pozornie dotyczy wakacji. Otóż mamy tu małżeństwo z siedmioletnim stażem, które postanawia spędzić wspólnie urlop w Wenecji. Podróż ta ma być ratunkiem dla ich rozsypującego się związku. Na miejscu spotykają tajemniczego mężczyznę, który oferuje swoje usługi jako przewodnik. Wkrótce z pomocą swojego daru przekonywania zaprowadzi ich do własnej rezydencji, gdzie para pozna jego niepełnosprawną żonę. To właśnie w tej posiadłości rozpocznie się okrutna, psychologiczna gra, pełna przemocy, dramatyczna i przejmująca – prowadząca do tragicznego finału.
Ghostwriter, Robert Harris
Książki idealne na wakacje
Książki idealne na wakacje
Książki idealne na wakacje

Mimo że “Ghostwriter” Roberta Harrisa jest thrillerem politycznym, nie należy obawiać się nazbyt ciężkiego ładunku fabularnego. Książkę czyta się sprawnie, intryga jest porywająca i w ekspresowym tempie prowadzi czytelnika aż do samego finału. Rzecz dotyczy premiera Wielkiej Brytanii, Adama Langa, który zleca napisanie swoich wspomnień ghostwriterowi. Ten jednak ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Lang wynajmuje więc kolejnego pisarza, który z materiału przygotowanego przez nieboszczyka stworzy fascynującą opowieść. Niepokorny pismak śladem swojego poprzednika natrafia na obciążające premiera poszlaki. Postanawia odkryć, dlaczego ghostwriter zginą, a sam nie będzie już do końca bezpieczny.
Galapagos, Kurt Vonnegut
Książki idealne na wakacje
Książki idealne na wakacje
Książki idealne na wakacje

Pomysł Kurta Vonneguta na fabułę tę książki jest dość osobliwy. Otóż w 1986 roku cały glob zostaje ogarnięty przez wirus bezpłodności. Epidemia nie dociera tylko w jedno miejsce – do wysp należących do archipelagu Galapagos. Tam znalazła się natomiast grupa przypadkowych wycieczkowiczów – dziewięć kobiet i jeden mężczyzna, którzy wcielą się w rolę nowych Ew i Adama.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Książki idealne na wakacje

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale GryDo góry  //  Kultura   »   Książki   »   Książki idealne na wakacje