Kultura   »   Film   »   Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia

Film

rss

Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia

2012.04.17//  D. Jędrzejewska
Młode idzie. A raczej już przyszło. Keira Knigtley czy Scarlett Johansson to przy nich dojrzałe kobiety. Jak widać czas nie zatrzymał się w miejscu, a do Hollywood wciąż spływa fala nowych, młodych i jeszcze niewinnych twarzyczek. Utrzymać tutaj oczywiście mogą się jedynie najlepsi i także najbardziej lubiani. A poniższe dziewczyny mają szanse zadomowić się na dłużej na wielkim ekranie. Już obdarzyliśmy je zaufaniem, podobnie zresztą jest z twórcami filmów, którzy chętnie angażują je do nawet pierwszoplanowych ról . Oto urocze przedstawicielki młodego pokolenia aktorek.
Kirsten Stewart
Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia
Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia
Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia

Zanim pojawiła się w głośnym „Zmierzchu”, miała okazję wystąpić już w kilku filmach jeszcze jako dziecięca gwiazda. Pojawiła się choćby w „Azylu” z Jodie Foster czy w „Witamy w naszej dzielnicy” z Glenn Close. Jako nastolatka zagrała główną rolę w dramacie „Speak”, opowiadającym historię dziewczyny w depresji, w fantastycznym i wysokobudżetowym filmie przygodowym „Zathura” czy w „Trudnej miłości”.
Tuż przed „Zmierzchem” zobaczyliśmy ją w „Mieście kobiet” z Adamem Brody i Meg Ryan, jednak dopiero po „Zmierzchu” jej kariera nabrała prawdziwego rozpędu. Szybko udało jej się wyswobodzić z opinii, że jest aktorką wyłącznie jednej roli. Wkrótce do kin wejdzie przebojowa „Królewna Śnieżka i Łowca” z Charlize Theron, a potem „W drodze” – całkiem „poważna” adaptacja prozy Kerouaca, gdzie Stewart zagrała dość odważną rolę.
Lily Cole
Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia
Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia
Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia

Lily Cole ma niebywale charakterystyczną urodę. Nic dziwnego, że dostrzeżono ją bardzo szybko – z ulicy wręcz wyłapał przyszłą aktorkę Benjamin Hart i zatrudnił ją w agencji modelek. Cole już dzisiaj może pochwalić się imponującym portfolio w zakresie modelingu – współpracowała z najlepszymi fotografami dla najlepszych magazynów typu Vouge. Pierwszym filmem, z którego mogliśmy ją zapamiętać jest komedia „Dziewczyny z St. Trininan” z Colinem Firthem.
Nie ulega wątpliwości jednak, że najbardziej zapadła nam w pamięć jako Valentina z „Parnassusa” Terry’ego Gilliama – aktorka doskonale wpisała się w baśniową, „dziwaczną” stylistkę filmu. Już niedługo, bo 1 czerwca zobaczymy ją razem ze Stewart w dramacie fantasy pt. „Królewna Śnieżka i łowca”. Nie wiadomo, jakie są kolejne filmowe plany Lily, miejmy jednak nadzieję, że je posiada.
Lily Collins
Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia
Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia
Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia

Zbieżność nazwisk nie jest tu przypadkowa. Ta roześmiana i serdeczne dziewczyna to córka prawdziwej gwiazdy – Billa Collinsa. Jak się okazuje, odziedziczyła po ojcu talent nie tylko do śpiewania, rośnie z niej również interesująca aktorka. Lily Collins zadebiutowała na ekranie w roku 2009 filmem „Wielki Mike. The Blind Side”, gdzie miała okazję wcielić się w rolę córki Sandry Bullock.
Kolejne sukcesy przyszły dwa lata później – aktoreczka wystąpiła w „Porwaniu” z gwiazdą „Zmierzchu”, Taylorem Lautnerem oraz w postapokaliptycznym horrorze pt. „Ksiądz 3D”. Ostatnio natomiast zagrała Królewnę Śnieżkę w baśniowej opowieści z Julią Roberts pt. „Mirror, Mirror”. I co teraz? Jak na razie w planach Lily widnieje kolejna familijna produkcja pt. „The Mortal Instruments” od reżysera „Karate Kid” – Haralda Zwarta. Czyżby była ona skazana na wyłącznie rodzinne i „bezpieczne” kino czy przyjdzie jeszcze czas na role z pazurem?
Jennifer Lawrence
Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia
Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia
Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia

Jest obecnie jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek Hollywood. Ostatnimi czasy miała okazję zagrać w kilku wielkich, kasowych hitach. Były to przede wszystkim „Igrzyska śmierci”, a wcześniej „X-men: Pierwsza klasa”. Obecnie w planach są sequele obu filmów, w których, jak się okazało, nie mogłoby zabraknąć utalentowanej Jennifer.
Ostatnie role aktorki nie są jedynymi godnymi zauważenia. Zanim Lawrence wcieliła się w rolę Katniss Everdeen miała okazję wystąpić u boku Charlize Theron i Kim Basinger w „Granicach miłości”, by po jakiś czasie zagrać także w „Podwójnym życiu” z Melem Gibsonem i Jodie Foster. Start Lawrence w Hollywood był zatem niezwykle udany. A co przyniesie przyszłość? Zobaczymy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Kultura   »   Film   »   Najgorętsze gwiazdy młodego pokolenia