Kultura   »   Książki   »   "Nie ma zadań niewykonalnych" - premiera książki o operacjach sił specjanych Izraela

Książki

rss

"Nie ma zadań niewykonalnych" - premiera książki o operacjach sił specjanych Izraela

2016.09.14//  P. Potocki
Kto z nas facetów chociaż raz w życiu nie marzył o tym by służyć w siłach specjalnych? Oczywiście dla przytłaczającej większości z nas skończyło sie na marzeniach a życie potoczyło się innym (zdecydowanie spokojniejszym torem). Tym niemniej szalenie ciekawie jest dowiedzieć się czegoś więcej o pracy takich jednostek. Nadarza się ku temu doskonała okazja, gdyż 13 września, nakładem wydawnictwa Rebis do księgarń trafiła książka Michaela Bar - Zahara i Nissim Mishala "Nie ma zadań niewykonalnych" poświęcona brawurowym operacjom izraelskich sił specjalnych - jednych z najlepszych na świecie w swym fachu.

Za rekomendację niech służy fakt, że autorzy książki wcześniej wydali bestseller "Mossad. Najważniejsze misje izraelskich sił specjalnych", która w Polsce sprzedała się w liczbie prawie 40 tysięcy egzemplarzy.


"Nie ma zadań niewykonalnych" to tocząca się w szybkim tempie opowieść o trzydziestu najśmielszych operacjach Sajeretu Matkal, Szajetetu 13, „Szaldaga”, „Szimszona” i innych jednostek specjalnych. Odbicie zakładników na lotnisku w Entebbe w 1976 roku, rajd na Zieloną Wyspę, uprowadzenie kutrów rakietowych z Cherbourga, likwidacja przywódców Czarnego Września…

Michael Bar-Zohar i Nissim Mishal przedstawiają w elektryzujących szczegółach najważniejsze bitwy, rajdy na terytorium nieprzyjaciela i brawurowe operacje komandosów. Te opowieści o zwycięstwach – i kilku bolesnych niepowodzeniach – są przeplecione relacjami najbardziej znaczących postaci w historii Izraela, między innymi Mosze Dajana, Ariela Szarona, braci Netanjahu i Ehuda Baraka, z których wielu brało udział w opisywanych wydarzeniach.

Książkę czyta się z zapartym tchem (sprawdziliśmy). Ma ona tym większą wartość, że relacje w niej zawarte są z pierwszej ręki i odsłania kulisy, które przez długie lata skrywane są w aktach ze stemplem "Tajne". Szczerze polecamy!

Tytuł: Nie ma zadań niewykonalnych
Data wydania:13 września 2016
Autorzy: Michael Bar-Zohar, Nissim Mishal
Przekład: Jan Pyka
Wydawca: Rebis
ISBN: 978-83-8062-038-4
Stron: 476
Cena: 49,90 zł
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
"Nie ma zadań niewykonalnych" - premiera książki o operacjach sił specjanych Izraela
 / 
Komentarze do: "Nie ma zadań niewykonalnych"...
Elvis pisze:

Czytałem ich książkę o Mossadzie i byłą naprawdę świetna - chociaż trochę raziło mnie idealizowanie samego Izraela. No ale autorzy w końcu pochodzą z Izraela.

 / 
Komentarze do: "Nie ma zadań niewykonalnych"...
Robert pisze:

No siły specjalne z Izraela mają się czym pochwalić w tej materii - nie da się ukryć. Choćby akcja na lotnisku w Entebbe to prawdziwy majstersztyk.

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale ExtremeDo góry  //  Kultura   »   Książki   »   "Nie ma zadań niewykonalnych" - premiera książki o operacjach sił specjanych Izraela