Kultura   »   Książki   »   "Opactwo" Chrisa Culvera - łamiący tabu kryminał we wrześniu w księgarniach

Książki

rss

"Opactwo" Chrisa Culvera - łamiący tabu kryminał we wrześniu w księgarniach

2012.08.17//  D. Jędrzejewska
Kryminał Chrisa Culvera pt. "Opactwo" to pozycja wyjątkowa w swoim gatunku. Z powodzeniem można ją nazwać wydawniczym fenomenem. Początkowo została wydana przez samego autora w formie elektronicznej, mimo to udało jej się "wskoczyć" na listę bestsellerów New York Timesa, a na Amazonie sprzedała się w nakładzie przekraczającym aż 500 tysięcy egzemplarzy. Już 11 września nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka "Opactwo" trafi także do polskich księgarń. Portal Banzaj.pl objął nad książką patronat medialny. Kryminał Culvera z miejsca określono jako łamiącą tabu. Dlaczego?
"Opactwo" Chrisa Culvera - łamiący tabu kryminał we wrześniu w księgarniach
"Opactwo" Chrisa Culvera - łamiący tabu kryminał we wrześniu w księgarniach Chris Culver
"Opactwo" Chrisa Culvera - łamiący tabu kryminał we wrześniu w księgarniach

Ash Rashid to kończący karierę detektyw wydziału zabójstw, a także muzłumanin, który mimo swojego wyznania nie stroni od alkoholu. Ma dosyć już swojej pracy, a myśl o kolejnej sprawie, którą miałby poprowadzić, przyprawia go o dreszcze wstrętu. Plany Asha komplikują się, gdy w domku gościnnym jednego z najbogatszych obywateli w mieście zostaje znalezione ciało jego siostrzenicy. Mimo założenia, że przyczyną zgonu było przedawkowanie narkotyków, sprawa nieprzyjemnie śmierdzi. Zdeterminowany Ash wszczyna własne śledztwo. Im dłużej szuka mordercy, tym mocniej wplątuje się w sprawę, która niebezpiecznie dotyka jego życia, a także jego rodziny.
Autor "Opactwa", Chris Culver, zanim napisał książkę, był wykładowcą filozofii na małym uniwersytecie w południowym Arkansas. Dzisiaj żyje wraz z żoną w St. Louis w stanie Missouri. Lubi kajaki i gry video, które - być może - dostarczają mu w życiu adrenaliny odpowiedzialnej za pomysły na mrożące krew w żyłach książki.

W oczekiwaniu na premierę, fragment książki:

– Ash. – Zawiesiła głos. – Jesteś w barze?
Ktoś oparł się właśnie łokciami o blat obok mnie i gromkim głosem zamówił budweisera.
– Tak – przyznałem i odchrząknąłem. – Jestem w barze.
Znów zawiesiła głos.
– Myślałam, że muzułmanie nie mogą pić.
– Gdyby Allach nie chciał, żebym pił, nie pozwoliłby umierać dzieciom – odparłem, gdy położyłem na barze dziesiątaka i skinąłem na barmana. Ten pokiwał głową, a ja zacząłem przeciskać się między stłoczonymi ludźmi. Ogólnie rzecz biorąc, Olivia miała rację. Alkohol jest dopuszczalny tylko dla celów medycznych. Uznałem jednak, że skoro traktuję go jako lekarstwo, jestem usprawiedliwiony.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
"Opactwo" Chrisa Culvera - łamiący tabu kryminał we wrześniu w księgarniach

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  Kultura   »   Książki   »   "Opactwo" Chrisa Culvera - łamiący tabu kryminał we wrześniu w księgarniach