Kultura   »   Film   »   "Róża" Wojciecha Smarzowskiego na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto

Film

rss

"Róża" Wojciecha Smarzowskiego na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto

2011.08.20//  D. Pęgiel
Film "Róża" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego zostanie przedstawiony na tegorocznym 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto (TIFF). Produkcja będzie pokazywana w ramach sekcji Współczesne Kino Światowe. Kanadyjska impreza potrwa od 8 do 18 września i będzie pierwszą międzynarodowej rangi, na której zostanie wyświetlony najnowszy obraz reżysera z Korczyna. W polskich kinach "Róża" pojawi się 27 stycznia 2012 r.
"Róża"
"Róża" "Róża"
"Róża"

Film Smarzowskiego ciszył się sporym zainteresowaniem na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie otrzymał nagrodę dziennikarzy. Prasa uhonorowała go "za poruszającą opowieść, która przywraca wiarę w miłość wbrew losowi, za prawdziwy obraz ważnego fragmentu środkowoeuropejskiej historii".
"Róża"
"Róża"
"Róża"

Akcja obrazu rozgrywa się na Mazurach latem 1945 roku. Tadeusz, polski żołnierz, który w wojnie stracił wszystko, przybywa na Mazury, które przed konfliktem należały do Niemiec. Tam odnajduje wdowę po niemieckim wojskowym, którego śmierci był świadkiem. Róża pozwala Polakowi przenocować, a on odwdzięcza się pomocą w obejściu, z czasem odkrywając, że kobieta potrzebuje także m.in. ochrony przed szabrownikami, którzy nachodzą jej gospodarstwo.
"Róża"
"Róża"
"Róża"

Główne role Róży kreują Agata Kulesza i Marcin Dorociński, który za swoja grę otrzymał Złotego Lwa w kategorii: najlepsza pierwszoplanową rola męska na tegorocznym festiwalu w Gdyni. W filmie występują również Kinga Preis, Jacek Braciak, Malwina Buss, Szymon Bobrowski, Edward Linde Lubaszenko i Eryk Lubos.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planu

Źródło: tvp.info, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
"Róża" Wojciecha Smarzowskiego na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale High-TechDo góry  //  Kultura   »   Film   »   "Róża" Wojciecha Smarzowskiego na 36. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto