Kultura   »   Film   »   Sharon Stone przyjedzie do Warszawy

Film

rss

Sharon Stone przyjedzie do Warszawy

2013.10.17//  D. Jędrzejewska
Sharon Stone została laureatką Nagrody Pokoju (Peace Summit Award). Nagrodę tę odbierze podczas XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla w Warszawie. Spotka się tu między innymi z Lechem Wałęsą. Popularna aktorka została nagrodzona za "solidarne działanie na rzecz ludzi walczących z tragedią HIV i AIDS oraz na niesienie im nadziei". Taką informację otrzymaliśmy od Zdzisława Wójcika z Instytutu Lecha Wałęsy, który jest organizatorem szczytu. W otwartym liście do laureatów Pokojowej Nagrody Nobla hollywoodzka gwiazda napisała: "Dziękuję za to ogromne wyróżnienie - już sama myśl o takim zaszczycie pcha człowieka do dalszych działań. (...) Jestem szczęśliwa, że będę miała okazję uczestniczyć w XIII Światowym Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. To dla mnie prawdziwy zaszczyt".
Sharon Stone przyjedzie do Warszawy
Sharon Stone przyjedzie do Warszawy
Sharon Stone przyjedzie do Warszawy

Uroczystość będzie miała miejsce w Teatrze Wielkim 23 października, a wezmą w niej udział: Dalajlama XIV, Lech Wałęsa, Frederik Willem De Klerka Michaił Gorbaczow, Muhammad Junus, Mairead Corrigan Maguire, Betty Williams, Shirin Ebadi oraz liderzy organizacji nagrodzonych pokojowym Noblem. Sharon Stone oprócz gry w filmach niemal od 20 lat prowadzi także działalność dobroczynną. Od 1995 r. spełnia się jako rzeczniczka American Foundation for AIDS Research, podróżuje po świecie, biorąc udział w spotkaniach i kampaniach, zbierając fundusze na kontynuowanie badań. Stone stanowi również wsparcie dla Ruch Obrony Praw Człowieka, walczy o prawa mniejszości homoseksualnej, organizuje zbiórki funduszy dla regionów dotkniętych kataklizmami.
Działa także na rzecz badań nad rakiem piersi. Decyzję o przyznaniu wyróżnienia podejmuje komisja złożona z laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Od 2008 r. "stolica pokoju", w której przyznaje się nagrodę, zmienia się co roku - gale odbywały się już w Berlinie, Paryżu, Hiroszimie i Chicago. Teraz czas na Warszawę.
Sharon Stone przyjedzie do Warszawy
Sharon Stone przyjedzie do Warszawy
Sharon Stone przyjedzie do Warszawy

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sharon Stone przyjedzie do Warszawy

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Kultura   »   Film   »   Sharon Stone przyjedzie do Warszawy