Kultura   »   Film   »   "Żywioł. Deepwater Horizon" wchodzi do kin

Film

rss

"Żywioł. Deepwater Horizon" wchodzi do kin

2016.09.30//  Jarosław Cieśla
Dzisiaj na ekrany polskich kin wchodzi film, który opowiada o największej katastrofie ekologicznej w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki. 20 kwietnia 2010 roku na platformie wiertniczej koncernu paliwowego BP nastąpił wyciek ropy, co doprowadziło do wybuchu. W jego wyniku śmierć poniosło 11 osób. Podczas akcji ratowniczej pracownicy platformy musieli zmagać się nie tylko  z pożarem, ale także z szalejącym sztormem.
Żywioł. Deepwater Horizon
Żywioł. Deepwater Horizon
Żywioł. Deepwater Horizon

Deepwater Horizon to jednostka z nowoczesnym systemem sterowania. Monitorowana komputerowo i posiadająca mnóstwo zabezpieczeń, które mają ostrzegać przed zagrożeniami. Platforma została wybudowana, by wydobywać ropę w ogromnych ilościach. To taka osada, na której 126 osób żyło i pracowało, by przynosić kolosalne zyski właścicielom koncernu paliwowego. Jednak marzenia o wielkich pieniądzach przerywa katastrofa.

Głównym bohaterem jest kapitan Mike Williams, zadowolony z życia mężczyzna, mający kochającą żonę oraz córeczkę, dla której jest bohaterem. Jednak na pewien czas musi zostawić swoje sielskie życie na łonie rodziny, by przyjąć pracę na platformie wiertniczej, która znajduje się w regionie Zatoki Meksykańskiej. To facet lubiany przez współpracowników. Na Deepwater Horizon wraz z nim przebywa 125 osób pracujących dla koncernu paliwowego. W pewnym momencie inny pracownik platformy, Caleb Holloway zauważa wyciek. Wielkie ciśnienie powoduje wybuch, co doprowadza do eksplozji, a następnie pożaru na platformie. Ogień jest niemal wszędzie. Za chwilę ma się zacząć akcja ratunkowa, ale jak to zwykle w życiu bywa musi być to ale... Służby mające przyjść na pomoc pracownikom platformy nie mogą przystąpić do działania, gdyż właśnie nadchodzi sztorm. Warunki pogodowe uniemożliwiają jakąkolwiek akcję. Williams doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że opóźnienie spowoduje ogromne straty w ludziach, bo platforma w każdej chwili może zatonąć. Bardzo chce wrócić do rodziny, więc postanawia o to walczyć. Nie zamierza jednak zostawić swoich ludzi. Razem z nimi podejmuje walkę o przetrwanie.      
Żywioł. Deepwater Horizon
Żywioł. Deepwater Horizon
Żywioł. Deepwater Horizon

Żywioł. Deepwater Horizon, to film w którym efekty specjalne oraz pirotechniczne odgrywają znaczącą rolę. Jednak w obrazie tym, oprócz widowiskowych scen wybuchów i rozprzestrzeniającego się ognia, widzimy także pokazaną niezłomność ludzkiego charakteru, lojalność i heroiczną próbę ocalenia życia. W świecie przesiąkniętym dążeniem do osiągnięcia zysków finansowych, czasami za ogromną cenę, postawa Mike'a Williamsa daje nadzieję na to, że pieniądze to nie wszystko.
Żywioł. Deepwater Horizon
Żywioł. Deepwater Horizon
Żywioł. Deepwater Horizon

Scenariusz do filmu napisali Matthew Michael Carnahan (,,Stan gry", ,,Królestwo") oraz  Matthew Sand (,,Ninja Zabójca"). Reżyserii podjął się Peter Berg znany z takich obrazów jak wojenny dramat ,,Ocalony" (2013) oraz film s-fi ,,Battleship: Bitwa o Ziemię" (2012).

Obsada aktorska należy do pierwszej ligi gwiazd Hollywood. W roli charyzmatycznego kapitana Mike Myersa wystąpił Mark Wahlberg. Przygodę z show-bussinesem rozpoczynał od kariery hiphopowej, aby w końcu trafić do filmu. Występował w takich obrazach jak: ,,Planeta Małp" (2001), ,,Infiltracja"(2006), czy ,,Transformers: Wiek zagłady" (2014). Był nagradzany na wielu festiwalach filmowych.
W Żywiole. Deepwater Horizon grają także wielkie tuzy Hollywood. Dodają filmowi klasy i wiarygodności. To Kurt Russel (,,Ucieczka z Nowego Jorku", ,,Tombston", ,,Gwiezdne wrota", ,,Nienawistna ósemka") w roli Jimmego Harrella oraz John Malkovich (,,Pola śmierci", ,,Niebezpieczne związki", ,,Na linii ognia", ,,Con Air - lot skazańców") jako Don Vidrine.
Młodsze pokolenie aktorów reprezentuje uwielbiany zwłaszcza przez fanki Dylan O'Brien (,,Teen Wolf: Nastoletni wilkołak", ,,Stażyści", ,,Więzień labiryntu", ,,Więzień labiryntu: Próby ognia"), który gra Caleba Holloway'a.
Żywioł. Deepwater Horizon
Żywioł. Deepwater Horizon
Żywioł. Deepwater Horizon
Żywioł. Deepwater Horizon
Żywioł. Deepwater Horizon
Żywioł. Deepwater Horizon

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
"Żywioł. Deepwater Horizon" wchodzi do kin

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  Kultura   »   Film   »   "Żywioł. Deepwater Horizon" wchodzi do kin