Kultura   »   Kabarety   »   Kabaret Młodych Panów - najlepsze skecze

Kabarety

rss

Kabaret Młodych Panów - najlepsze skecze

2013.11.25//  D. Jędrzejewska
Twierdzą, że nie można o nich mówić, nie wspominając o ich historii. Kabaret Młodych Panów pochodzi bowiem z Rybnika, czyli z miasta o niemałej tradycji kabaretowej znanego również – tuż po Zielonej Górze – jako „zagłębie kabaretowe”. To stąd pochodzą takie kabaretowe ekipy, jak istniejący od 1998 roku Noł Nejm, kabaret Nic, Dudu, Koń by się uśmiał, czy z nowszych – Kabaret Chwilowo Kaloryfer oraz Kałasznikof. Kabaret Młodych Panów doskonale wpisał się w tę tradycję, czerpał z wiedzy i doświadczenia starszych kolegów, razem z nimi stawiał pierwsze kroki na scenie, za przewodnika duchowego uważając nieżyjącego już Olka Chwastka.

Kabaret Młodych Panów - skecz Wielka Orkiestra Budżetowej pomocy:

Kabaret Młodych Panów tradycją dawnych występów kabaretowych chętnie komentuje bieżące wydarzenia, którymi aktualnie żyje Polska. Przykładem na to są chociażby takie skecze, jak: „Brzoza z Dominikany” czy „Skok w wykonaniu Piotra Żyły” (teraz bardzo aktualny, właśnie przecież rozpoczęły się pucharowe zmagania w skokach, a Żyła jest w świetnej formie – zarówno sportowej, jak i – można tak to nazwać – kabaretowej).

Kabaret Młodych Panów - skecz Skok Piotra Żyły:

Pierwszym programem Kabaretu Młodych Panów była jednak seria skeczy zatytułowana "My na prawdę chcemy pracować", której premiera odbyła się w październiku 2004 roku podczas IX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Od tamtej pory program kilkukrotnie modyfikowano, aż w końcu uzyskał nie tylko uznanie jurorów konkursów, ale i publiczności w całej Polsce.
Kabaret Młodych Panów - skecze
Kabaret Młodych Panów - skecze
Kabaret Młodych Panów - skecze

Kabaret Młodych Panów - skecz Brzoza z Dominikany:
Utrwalił się w pamięci widzów dzięki realizacjom telewizyjnym dla najważniejszych stacji. W jego ramach przedstawiano między innymi skecze: „Blacharz” i „Urząd Pracy”, a także wykonywano striptiz do słynnej „rozbieranej” piosenki Joe Cockera "You Can Leave Your Hat On" (znanej między innymi z jednej ze scen z kultowego filmu erotycznego pt. „9 i pół tygodnia” z Mickeyem Rourke i Kim Basinger). Wsparty choreografią Izabeli Barskiej, mocno podzielił publikę – mimo to niezmiennie towarzyszyła mu fala entuzjastycznego aplauzu ze strony kobiecej części widowni. Kabaret Młodych Panów, nawiązując do wielkiej dyskusji toczącej się wokół ich rozbieranego happeningu, stworzył nawet skecz pt. „Ubrany facet też może być śmieszny”.
Kabaret Młodych Panów - skecze
Kabaret Młodych Panów - skecze
Kabaret Młodych Panów - skecze

Drugi program kabaretu ugruntował jego pozycję na scenie, wyklarował wierną publikę, wytyczył kierunek działalności, a także zdobył stałe uznanie i kilka konkursowych tytułów. Jego członkowie nie rezygnowali przy tym ani z muzyki, ani z tańca, dając się ponieść brawurowemu tangu wykonywanemu do piosenki „Władza” (dzięki niemu KMP zajął III miejsce na prestiżowym festiwalu piosenki kabaretowej "OBORA” w Poznaniu), czy śpiewając piosenkę „O piesku”.

Kabaret Młodych Panów w piosence o piesku:
Z drugiego programu pochodzą również takie skecze, jak: "Nauczyciele", "Amerykanin", "Supermarket" czy "Drogówka".

Kabaret Młodych Panów w skeczu Drogówka:
Każdy z nich ma dość duże doświadczenie sceniczne, ale razem, pod szyldem KMP, wciąż się rozwijają i próbują doścignąć tych największych i najpopularniejszych. W skład kabaretu Młodych Panów wchodzą: Mateusz "Banan" Banaszkiewicz, Bartosz Demczuk, Łukasz "Kaczor" Kaczmarczyk, Piotr Sobik i Robert Korólczyk.

Kabaret Młodych Panów w skeczu "Na pokładzie rządowego samolotu":
Członkowie Kabaretu Młodych Fanów przyznają ze skromnością, że wciąż się rozwijają, poznają swoje mocne i słabe strony, kształtują i szukają właściwych rozwiązań. Mimo to nie da się zauważyć, że polska publika już im zaufała, a przepustką do tej sympatii nie jest wyłącznie swojsko brzmiąca nazwa, ale poczucie humoru.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kabaret Młodych Panów - najlepsze skecze

Facebook

Aktorki    Aktorzy    Film    Horror    Kino akcji    Komedia    Koncerty    Książki    Muzyka    Piosenkarki    Premiera    Rihanna    Sci-Fi    Serial    Teledyski    Thriller    Trailer    Wokalistka    Zapowiedzi    Zwiastun   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

  • Wybór materaca nigdy nie powinien być kwestią przypadku. Nowoczesne produkty pozwalają poprawić...


Do góry  //  Kultura   »   Kabarety   »   Kabaret Młodych Panów - najlepsze skecze