Kultura   »   Książki   »   "Tysiąc spokojnych miast" - powieść Pilcha odniosła sukces w USA

Książki

rss

"Tysiąc spokojnych miast" - powieść Pilcha odniosła sukces w USA

2011.01.14//  D. Pęgiel
Książka Jerzego Pilcha pt. Tysiąc spokojnych miast odniosła niemały sukces za oceanem, stając się jedną z najlepszych powieści ubiegłego roku w Stanach Zjednoczonych. Wyboru dokonał prestiżowy branżowy magazyn Kirkus Reviews.

Jeśli śmiech jest najlepszym lekarstwem, to szczęśliwi czytelnicy tej wspaniałej książki z pewnością cieszyć się będą doskonałym zdrowiem aż do końca swych dni – ocenia książkę Polaka Kirkus Reviews
Jerzy Pilch
Jerzy Pilch Jerzy Pilch
Jerzy Pilch

Ktoś inteligentny pisał tę recenzję. Uważam, że śmiech jest nie tylko jedną z form załagodzenia pobytu na Ziemi, ale też jedną z nielicznych, że tak patetycznie powiem, możliwości poznawczych. Jak coś jest śmieszne, to nie oznacza, że zostało sprowadzone do śmieszności. Śmiech jest dobry i wiele mówi o człowieku, a jeszcze więcej o świecie. Jeśli słyszę, że jestem autorem komicznym, to jestem z tego bardzo dumny, bo chcę takim autorem być – podsumował informacje z USA w rozmowie z PAP Jerzy Pilch.

Tysiąc spokojnych miast to trzecia pozycja polskiego pisarza wydana w Stanach Zjednoczonych. Książka opowiada o przygotowaniach do zamachu. Główni bohaterowie chcą przed śmiercią ulżyć ludziom – zamierzają zabić wielkiego tyrana, Władysława Gomułkę. Gdy o pomyśle dowiaduje się lokalna wspólnota ewangelicka, trafia on pod publiczną debatę.

W Polsce książka prawie nie została zauważona - jej pierwsze wydanie ukazało się w 1997 roku. Być może dlatego, że powieść pojawiła się w tym samym roku, co zbiór felietonów Jerzego Pilcha Tezy o głupocie, piciu i umieraniu, który znalazł się w finale Nagrody Nike.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planu

Źródło: interia.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
"Tysiąc spokojnych miast" - powieść Pilcha odniosła sukces w USA

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Kultura   »   Książki   »   "Tysiąc spokojnych miast" - powieść Pilcha odniosła sukces w USA