Kultura   »   Film   »   Peter Jackson uwielbia 3D

Film

rss

Peter Jackson uwielbia 3D

2012.12.24//  D. Jędrzejewska
Obecnie światek filmowy dzieli się na przeciwników oraz zwolenników 3D. Nie tak dawno swoją dezaprobatę wobec nowych technologii wyrażał Christopher Nolan, który stwierdził, że filmów w trójwymiarze po prostu nie da się oglądać i żaden rozsądny fan kina tego nie lubi. Tymczasem zupełnie odmienne zdanie ma inny reżyser z osiągnięciami, czyli Peter Jackson. On bowiem należy do wielkich entuzjastów 3D. Przyczyną takiego stanowiska jest przede wszystkim chęć wciągnięcia widza w prawdziwą, jak najrealniejszą przygodę.
Peter Jackson uwielbia 3D
Peter Jackson uwielbia 3D
Peter Jackson uwielbia 3D

Dopiero trójwymiar daje możliwość udziału w tym, co się dzieje na ekranie, z kolei standardowa technika kręcenia filmów pozostawia widzów biernymi. Dlatego też Jackson używa obiektywów o szerokich kontach, kamery w jego filmach są bez przerwy w ruchu, a "Hobbit" został zrealizowany właśnie w 3D.
Reżyser ma nadzieję, że technika ta będzie się wciąć ulepszać, a w kinach szybko pojawią się nowoczesne projektory laserowe. Mimo swojej słabości do nowych technologii, Jacksonowi nie podoba się pomysł oglądania filmów na przenośnych gadżetach. Uważa, że seans filmowy z pomocą iPada psuje całą frajdę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Artemis Fowl - klip z planuWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Peter Jackson uwielbia 3D

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale GryDo góry  //  Kultura   »   Film   »   Peter Jackson uwielbia 3D